Обережно шахрай! Як правильно знайти житло у вiдпусцi.

Обережно шахрай! Як правильно знайти житло у вiдпусцi.

У відпустці хочеться з одного боку потішити себе всім найкращим, а з іншого – не залишитися після її закінчення зовсім без грошей. Тому українці, плануючи поїздку на море, нерідко віддають перевагу зніманню житла у приватних орендодавців. Це і дешевше, і нерідко комфортніше, ніж жити в тому ж готелі.  На жаль, попри суворий контроль, серед них все ж трапляються оголошення шахраїв недобросовісних користувачів. Але є і хороша новина – такі пропозиції цілком можна розпізнати і відсіяти.

До нас звернулась панянка з проханням попередити як умога бiльшу кiлькiсть людей вiд ситуацii, яка з нею трапилась. Оголошення про житло вони натрапили на сайтi ОЛХ :

Прикра iсторiя… Щоб уникнути обману радимо вам прочитати нашi рекомендацii , як  не потрапиты на шахраiв :

Важливо знати, з ким ви маєте справу

Квартирні (та будь-які інші) шахраї будуть всіляко намагатися приховати своє ім’я, щоб уникнути відповідальності в подальшому. Тому завжди важливо звертати увагу на поле «Ім’я» в оголошенні. Якщо в нього вписаний номер телефону, вкрай висока ймовірність того, що ви маєте справу з недобросовісним орендодавцем. В цілому, небажання людини представлятися на будь-якому етапі оформлення домовленості й оплати має стати тривожним дзвіночком.

Додатковий сигнал – нещодавно створений профіль автора оголошення. Існує ймовірність, що людина його завела виключно, щоб виманити грошей, і не буде використовувати для інших цілей.

Не варто «купуватися» на низьку ціну

Занадто приваблива ціна на кімнату або квартиру – ще один підозрілий сигнал. Якщо орендодавець при цьому просить передоплату (особливо стовідсоткову), то це напевно пастка для занадто довірливих.

Фотографії – важливий інструмент перевірки справжності оголошення

За допомогою розміщених в оголошенні фотографій найлегше перевірити його справжність. Перш за все, зображення слід завантажити в поле «Пошук по картинці» пошукача Google. Якщо це ж фото сильно розтиражовано в інтернеті, напевно автор оголошення просто приманює жертву красивими, але краденими знімками.

Якщо фотографії справжні, але у вас є сумніви, можна провести наступний етап фотоперевірки – попросіть орендодавця сфотографувати обумовлений предмет в тому ж інтер’єрі, що на знімку. Наприклад, це може бути (умовно) червона чашка на кавовому столику або свіжа газета на ліжку. У реального власника нерухомості не повинно виникнути проблем з виконанням такого прохання. Як і з тим, щоб надати фотографії представленого інтер’єру в різних ракурсах.

Ще ефективніше попросити орендодавця про відеодзвінок, під час якого він покаже кімнату або квартиру і відповість на всі запитання. Якщо ж автор оголошення стверджує, що його житло знаходиться зовсім поруч біля моря, то можна попросити його під час бесіди вийти на вулицю і показати, що пляж дійсно поруч.

Важливо також пам’ятати, що оголошення з невеликою кількістю фотографій (а то й взагалі з однією) сміливо можна ставити під сумнів.

Номер телефону – друге ім’я орендодавця

Перевіряти через пошукові системи важливо не тільки фото, але і зазначений в оголошенні номер телефону. Номер реальної людини напевно залишив «слід» в інтернеті. Крім того, якщо автор оголошення представляється ріелтором, то його номер обов’язково має бути прив’язаний до таких месенджерів, як WhatsApp, Viber, Telegram і подібним. Як говорять професійні представники ринку, це важливий інструмент роботи для людини, яка здає нерухомість в оренду. Якщо орендодавець-ріелтор ним не користується, значить, це не ріелтор.

Невеликий нюанс – в оголошенні може бути вказаний номер, який не прив’язаний до месенджера. Чесний орендодавець повинен без проблем надати для зв’язку інший, підключений до подібних сервісів телефон.

Соцмережі розкажуть багато

Зараз дуже важко знайти людину, якої не було б у соціальних мережах. Той же Facebook – це не тільки платформа для ведення особистого блогу, але і зручний майданчик для просування своїх послуг. Тому варто пошукати ім’я людини, що дала оголошення, в соцмережах. У сумлінного орендодавця, особливо якщо він ріелтор, його пропозиція напевно буде розміщена ще й на особистій сторінці. Крім того, якщо він перебуває в спільнотах цієї тематики і активний в них, значить приводів сумніватися в його чесності ще менше.

Форма оплати важлива

Вимога часткової передоплати послуг оренди житла сама по собі не є чимось підозрілим. Але якщо орендодавець, наприклад, просить зарахувати йому ці гроші на телефон, це серйозний привід замислитись над його сумлінністю. Експерти з питань фінансової безпеки не рекомендують також зараховувати гроші на електронні гаманці. У разі чого їх дуже складно відстежити. А готівку – практично неможливо.

Оптимальний варіант – переказ передоплати на карту. Але і тут можуть бути нюанси. Наприклад, останнім часом шахраї часто дають своїм жертвам номер карти, але не називають ім’я власника цієї карти і приховують свої імя. Подібним пропозиціям довіряти не варто.

Тест на умови бронювання

Шахраї часто заманюють жертв, пропонуючи їм додаткові вигоди при бронюванні житла. Наприклад, ви хочете наступного місяця забронювати житло на добу. Професійні орендодавці неохоче погоджуються на таке бронювання в довгостроковій перспективі – їм вигідніше почекати клієнта, який захоче зняти житло на більш тривалий термін. У високий сезон у орендодавців рідко трапляються вікна в графіку здачі. Шахрая же цікавлять тільки гроші, тому він із задоволенням підтвердить вам бронювання, щоб швидше отримати передплату.

Перевірити підозрілого орендодавця можна, попросивши кого-небудь з родичів чи знайомих зателефонувати ймовірному власникові житла і попросити здати його на ті ж дати. Шахрай без проблем на це погодиться.

Що робити, якщо ви виявили шахрая

У разі, якщо вам потрапило на очі підозріле оголошення, ви його перевірили і ваші підозри підтвердилися, обов’язково повідомте про це в Службу підтримки OLX. Опишіть свою проблему, за наявності скріншотів листування з шахраєм надайте їх фахівцям служби.

Крім того, завжди можна скористатися кнопкою «Скарга», яка є в самому оголошенні. В такому разі команда сервісу перевірить підозрілу пропозицію і зможе заблокувати афериста.

Будьте уважні, готуючись до відпустки.

I остання порада, краще вибирати житло на сайтах по тематицi, наприклад http://www.skadovsk3d.com ,де багато варiантiв, фотографii, детальна iнформацiя, вiдгуки — це ваш комфорт та безпека!